Večkulturnost je današnja realnost, ki poudarja edinstvenost vsake kulture. Čas globalizacije, različnih sodobnih migracij in begunstva je pomembno prispevala k spremembi načina sobivanja različnih kultur, hkrati pa z razvojem večkulturne zavesti prinesla tudi spoznavanje lastne in tujih kultur.
Vendar se ljudje ne razlikujemo le po kulturi, temveč tudi po religiji, kateri pripadamo, jezikih, ki jih govorimo, spolni orientaciji, družinah, v katerih smo odrasli, sposobnostih, talentih in še bi lahko naštevali … To nam pomaga, da se zavemo raznolikosti okrog nas, jo sprejmemo in izkoristimo kot vir razumevanja drugih, obliko možnosti povezovanja in sobivanja.
V času različnih sodobnih migracij, begunstva in globalizacije sveta je nujno potrebno medkulturno razumevanje in medsebojno sožitje. K temu morda lahko prispevajo tudi knjige na izbrane teme, ki pomagajo pri pogovoru z drugimi in med člani družine.
Preberi več
Vzgoja bralca v družini
Ko je otrok majhen, njegovo spoznavanje sveta temelji na izkušnjah, ki si jih je pridobival med zadovoljevanjem potreb. Če je družina znala in mogla prisluhniti njegovim potrebam in jih je lahko zadovoljila, si je otrok pridobil izkušnjo, da je svet, ki ga obkroža, prijazen in varen. Otrok postaja čedalje manj odvisen od staršev in odraslih v svojem okolju in vedno bolj samostojen. Več o tem, dr. Lidija Knaflič. Več